info@pakuagram.com : 0 216 803 57 95

Giriş Yap & Üye Ol

Teste Başlamadan Önce bilmeniz gerekenler:

  • Pakuagram Kişilik Testi Pakua Psikoloji Gelişim Akademisi tarafından Türkiye’ de geliştirilen bir Kişilik Envanteridir. Kişiliğin alt boyutlarını 9 ana kategoride ölçer. Ana ekol olarak psikoloji dünyasında önemli bir yeri olan ENNEAGRAM Kişilik Modeli’ ni temel alır.
  • Çeviri ya da uyarlama değil tamamen Türk Psikolog, Psikolojik Danışman ve Ölçme Değerlendirme Uzmanlarınca 2 yılı aşan süre içerisinde Türkiye’ de geliştirilmiş olup Türk kültürel sentezi çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır.
  • Pakuagram kişilik testi, ancak size verilecek özel bir şifre ile yanıtlayabileceğiniz ücretli bir testtir. Henüz şifre edinmemişseniz, bireysel ve kurumsal test ücretlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız
  • Test yaklaşık 20 dk. sürmektedir. Testi sağlıklı bir şekilde cevaplayabilmeniz için sessiz bir ortam seçerek, dikkatiniz dağıtabilecek uyarıcılardan uzak kalmanız önerilir.
  • Testi yanıtlarken son dönemde yaşamış olabileceğiniz olumlu ya da olumsuz aşkın deneyimlerden (terfi, evlenme, ebeveyn olma, kayıp, ayrılık vb) etkilenmeden genel ruh halinizi düşünerek yanıtlamanız daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Soruları çok uzun süre analiz etmeden ancak dikkatli bir şekilde okuyarak cevaplayınız.
  • Ayrıca sahip olmayı arzuladığınız özelliklerden ziyade sahip olduğunuz özellikleri ortaya koymanız size daha sağlıklı dönüş verebilmemiz ve kendinizi doğru tanımlayabilmeniz için önem taşımaktadır.
  • Testi yanıtlayan kişilerin mevcut kişilik özellikleri yerine, ideal özellikleri yansıtabilme riskini ortadan kaldırması amacıyla test içerisinde 3 farklı alarm sistemi yerleştirilmiştir. Kişinin kendisini olduğundan daha güçlü, daha iyi ya da daha bilgin yansıtabilme ihtimalini tespit etmek için geliştirilen alarm sistemleri, verilen yanıtları değerlendirdiğinde şüphe duyduğu bu kişilere test sonucunda rapor vermemektedir.
  • Testte yer alan ifadelerin doğru bir yanıtı yoktur, her kişi kendine has biricik özelliklere sahiptir. Vereceğiniz yanıtlar, tutarlılığınızın da belirlenmesi amacıyla test içerisine serpiştirilmiş kontrol sorularıyla denetlenecektir.
Testi şayet cep telefonunuz üzerinden yanıtlıyorsanız gelen çağrılarla testinizin bölünmemesi ve dikkatinizin dağılmaması için telefonunuzu uçak moduna alıp, wi-fi üzerinden internete bağlanarak testi tanıtlamanız önerilmektedir. Testinizi cep telefonu yerine tablet ya da bilgisayar üzerinden de yanıtlayabilirsiniz.

DAHA ÖNCE KAYDINIZ YOKSA VE TESTİ İLK KEZ YANITLIYORSANIZ ÜYE OL&TEST YAP KISMINI DOLDURUNUZ. ŞİFRE KISMINDA KENDİ BELİRLEYECEĞİNİZ VE UNUTMAYACAĞINIZ BİR ŞİFRE KULLANINIZ.

Giriş Yap

Üye Ol & Test Yap

YUKARI